KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14872078
nr 1487 2078
Ellen Wängberg
(1903-1989), Sverige
"Lampan i fönstret". Signerad, daterad 1953. Akvarell, 34x26 cm, yttermått inklusive ram: 47x38 cm
Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.
Utrop:
800 kr
Såld:
100 kr
måndag 22 augusti 2022
kl 20:01:26
22/8 15:00:05
22 aug
Specialauktion Ellen Wängberg
Specialauktion med verk av den svenska konstnären Ellen Wängberg.
Läs mer om Specialauktion Ellen Wängberg
Ellen Wängberg
Läs mer om Ellen Wängberg